İçerik Ajansı Size Ne Katkı Sağlayabilir? | İçerik Sepeti İçerik Ajansı | İçerik Pazarlama Ajansı

İçerik Ajansı Size Ne Katkı Sağlayabilir?

İçerik ajansı, web siteniz ve içeriğe ihtiyaç duyduğunuz her alan için firmanıza ya da şahsınıza yazılı, görsel, video, infografik ve benzeri içerikler sunar. Profesyonel bir dizilim ile oluşturulmuş her bir içerik hem okurunuza hem web sitenize fayda sağlar. Giriş, gelişme, sonuç ve kullanıcı odaklı bir şekilde hazırlanan her bir içerik sayesinde web sitenize doğal trafik sağlanmış olur.

Doğal trafik olarak adlandırdığımız her bir okurunuz ise oluşturulan bu faydalı içerikler sayesinde web sitenizin dostu olur. Dostunuz ile aranızı sıkı tutabilmenin en güzel yolu ise onlara sağlıklı, faydalı ve kaliteli içerikler sunmaktır. İçerik ajansı, sadece web siteniz için değil aynı zamanda basılabilir yani kâğıda dönüştürebilir içerik ihtiyaçlarınız için de yardımcı olabilir.

İçerik Ajansı Ne İş Yapar?

İçerik ajansı, tam olarak ihtiyaçlarınız doğrultusunda içerik hazırlar. Bu bir dijital hizmettir. İçerik ajansı ile beraber web siteleri, kitap, dergi ve benzeri ürün gamlarında içerik ihtiyaçlarınız için size profesyonel hizmet verir.

İçerik ajansı, sizin için oluşturduğu her bir içerik için önceden içerik planlaması yapar. Yapılan içerik planlaması ile beraber hedef kitlenizin nasıl etkileneceği test edilir. İlgili hedef kitleye örnek içerik sunulur, herhangi bir marka ismi ile. (Tamamı ile boş marka) Alınan ilk tepki eğer olumlu olur ise benzer içerik planlaması ve farklı içerikler ile beraber aynı kitleye farklı içerikler sunulur.

Bu normal çalışma planından daha pahalı ve gerçek manada marka olmak isteyen işletmeler için önerilir. Normal şartlarda bir içerik ajansının hazırlamış olduğu her türlü içerik %100 fayda sağlayacaktır. Ancak önceden test etme işlemi sadece sponsorlu içerikler için geçerli olacaktır.

Kimler İçerik Ajansları İle Çalışmalıdır?

Web sitesi sahipleri, şirket sahipleri, e-ticaret sahipleri, kitap yazarı olmak isteyen ancak bu konuda profesyonel desteğe ihtiyacı olan kişiler ve bir türlü içerik ihtiyacı olan kişiler diledikleri içerik ajansı ile çalışabilirler. İçerik ajansı ile çalışan kişilerin en büyük avantajı ise çok yoğun mesai isteyen içerik üretimi için zaman harcamamaları ve gerçek manada kaliteli içeriğe sahip olmalarıdır.

Bir içerik ajansı size sağladığı hizmet sayesinde sizin olumlu görüşünüzü almak isteyeceği için size ait olacak her bir içerik için olağanüstü çaba sarf eder.

İçerik Ajansı, SEO Uyumlu İçerik Hazırlayabilir mi?

İçerik ajansı, internet işletmeleri, blog siteleri, haber siteleri ve e-ticaret siteleri gibi internet siteleri için hazırladığı tüm içerikleri SEO uyumlu hazırlar. SEO uyumlu içerikten kasıt, Google gibi önemli arama motorlarının bir içerikten talep ettiği kullanıcı odaklı olmaktan yanadır.

Google gibi önemli arama motorlarının bir içerikten beklentisi, anahtar kelimelere ve spam içeriğe odaklanan içerik yerine örneğin “İçerik ajansları” gibi bir arama terimini internet üzerinde yapacak olan kullanıcı için doğru, net ve kaliteli içeriği sunabilmektir. Eğer bir içerik kullanıcı için gerçekten fayda sunabiliyor ise o içerik SEO uyumlu olmuş demektir.

İçerik Türleri Nelerdir?

Aslında içeriğin yüzlerce çeşidi olabilir ancak içerik ajansı genellikle internet sektörü için içerik ürettiği için sadece internete odaklanan içerik türlerinden örnek vermek daha mantıklı olacaktır.

O halde hemen bizimle çalışmak istediğiniz zaman ne tür içerik türleri kapsamında sipariş verebilirsiniz hep beraber inceleyelim.

Web Site İçeriği: Web site içeriği adından da anlaşılacağı üzere web sitenizin ana sayfa kısmında yer alan içeriklerin üretilmesidir. Örneğin hakkımızda sayfası, iletişim sayfası, gizlilik politikası sayfası, KVKK sayfası, mesafeli satış sözleşmesi ve benzeri sayfalar ile web sitenizin ana sayfası üzerinde bulunan metinlerin üretimidir.

Bu metinlerin içerik pazarlaması kapsamında oluşmasını takiben satışlarınızın yüzde 30’a varan artışlar yaşanacağı aşikârdır.

Haber/Blog İçeriği: Haber ve blog içerikleri web sitenizde bulunan blog kısmı için oluşturulan metinlerdir. Bu içerikler sayesinde web sitenize doğal trafik yani okuyucu sağlamış olursunuz. Bu içerik gamını haber ve blog siteleri tercih etmekle beraber e-ticaret sitelerinin blog kısmı içinde aynı şekilde tercih edilmesi yüzde 200’e varan fayda sağlamaktadır.

Bir kartvizit satışı yapan e-ticaret sitesinin blog kısmı için “En güzel kartvizit modelleri 2020” ya da ayakkabı satışı yapan bir e-ticaret sitesi için “En uygun fiyatlı kadın ayakkabıları” başlığı ile doğal okuyucu sağlanabilir. Bu sağlama ile beraber insanların içerik içerisinde belirlenen tüm ürünleri ya da ihtiyaç doğrultusunda tek bir ürünü satın alma ihtimali yüzde 75’tir. Bu da web sitenize yüksek fayda sağlar.

Sosyal Medya İçeriği: Sosyal medya hesaplarınız için en anlamlı içeriklerin üretilmesi size fayda sağlamaz mı? Sosyal medya hesabınızın türü ne olursa olsun, her zaman aktif bir şekilde içeriğe ihtiyaç duyar. Görsel, video ya da yazılı içerikler ile sosyal medya hesaplarınızı aktif tutmanın size zararı değil faydası olur. Zira bir içerik ajansı size sağlayacağı içerikler ile beraber hem trafik artışı hem beğeni/takip artışı hem de web sitenize ziyaret artışı sağlanır.

Tanıtım Yazısı: Tanıtım yazısı, adından da anlayacağınız üzere, web sitenizin ya da hizmetlerinizin başka bir mecrada tanıtılması için hazırlanan içerik türüdür. Web sitenizi A web sitesinde tanıtırken bir içeriğe ihtiyacınız olur. Bu içerik ile beraber insanların web sitenizden ne gibi fayda görebilecekleri anlatılarak web sitenize okuyucu/müşteri sağlanmış olur.

Ürün Açıklaması / Kategori Açıklaması: E-ticaret sitelerinin içerisinde bulunan ürünlerin ve kategorilerin tamamının bir açıklamaya ihtiyacı vardır. Bu açıklamaları ürünün teknik özelliklerini sunmaktan ziyade içerik pazarlaması teknikleri ile müşterileri cezbedecek şekilde hazırlanması daha makul değil midir? Makul olanı seçerek hem satışlarınızı artırırsınız hem ikna sürecinizi yönetmiş olursunuz.

İhtiyacınız Olan Her Türlü İçerik: İhtiyacınız olan ne tür içerik var ise bir içerik ajansı size bu konuda yardımcı olabilir. Basılacak bir içerik, basın duyurusu ve bir kafeteryanın menü kapağında yazacak birkaç kelime içerik. Kaliteli içerik sizi sevdirir.

İçerik Ajansları Nasıl Çalışır?

İçerik ajansları genellikle müşterinin ziyareti sonrasında sipariş vermek için iletişime geçmesi sonrasında müşterinin ihtiyacına yönelik çalışırlar. Müşteriler, ihtiyaçlarını ilgili birim ile iletişime geçmesi halinde ilettikten sonra üretilmesi gereken içeriğin, paylaşılacak olan mecranın ve ilgili okuyucu kitlenin araştırması yapılır. İçerik ajansları tüm bu araştırmaları gerçekleştirdikten sonra içerikleri üretmeye başlar. İçerik üretimi biter bitmez müşteriye içeriklerin teslimi sağlanır.

Hangi İçerik Ajansı İle Çalışmalısınız?

Bu sorunun cevabı tamamı ile size kalmıştır. Ancak önceliğiniz içerik ajansı olarak hizmet veren İçerik Sepeti olmalıdır. Eğer bizim ile iletişime geçmek isterseniz hemen 0312 911 1510 numaralı telefonumuzu arayabilir, aynı numara üzerinden WhatsApp ile canlı olarak görüşebilirsiniz.

 

 

İçerik Pazarlamasına Hazır mısınız?

Neden birlikte çalışıp daha iyisini hedeflemiyoruz?
Hemen yan tarafta yazan numarayı arayın ya da aynı numaraya WhatsApp'tan yazın.
7 gün 11:00 - 24:00 Arası