SEO Uyumlu Makale Nedir?

SEO uyumlu makale nedir aramasını yapan on binlerce insan var. Herkesin SEO uyumlu makale konusunda bilgisi olması gibi bir durum söz konusu değil. Ancak internet hizmetleri ile ilgilenen, e-ticaret firması olan, internet odaklı şirketi olan ya da blog sitesi olan kişilerin SEO uyumlu makale konusunda net olarak bilgilendirilmesi gerekiyor. Peki, SEO uyumlu makale hakikaten nedir? Hemen açıklayalım…

SEO Uyumlu Makale

Anahtar kelimelerle bezeli, SPAM niteliği taşıyan ve okuduğunuz zaman sadece anahtar kelimeyi gördüğünüz bir makale kesinlikle SEO uyumlu değildir. Çünkü bilgi niteliği taşımaz, o makalenin tek amacı Google’ı alt edebilmektir.

‘SEO uyumlu makale, kullanıcının aradığı sorulara yanıt verebilen, okunabilirliği yüksek, imla hatalarına yer verilmeyen ve kullanıcıyı tam anlamda tatmin edebilecek bir makaledir.’

Kullanıcının aklında ‘SEO Uyumlu Makale Nedir?’ sorusu var. Bu soruyu internette aramaya başladı. Bir şekilde web sitemize girdi ve bu sorunun doğru yanıtını almaya çalışıyor.

Literatürde ya da halk dilinde SEO uyumlu makale olabilmesi için anahtar kelimelerin doğru bir şekilde yerleştirilmesi, görsellerde alt etiketlerin yerleştirilmesi, en az 3 alt başlık olması ve benzeri kurallar geçer. Evet, bunların tamamı SEO uyumlu makale için geçerli bir yanıt olabilir.

Ama en önemli olan yanıt, kullanıcının aradığı sorunun yanıtını web sitesinden alıp çıkmasıdır.

SEO Uyumlu Makale Ne Değildir?

SEO uyumlu makale kesinlikle anahtar kelime yerleşimine dayalı, spam niteliği taşıyan makale değildir.

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO uyumlu makale yazabilmek için öncelikle SEO kurallarını bilmek gerekir. Ama bu herkesin bilebileceği, zaman ayırabileceği ya da teknik olarak yetişebileceği bir konu değildir. Ama artık Google dahi sadece yanıt veren ve kullanıcıyı gerçek manada tatmin edebilen makaleler istemektedir. SEO uyumlu makale nasıl yazılır sorusuna doğru yanıt verebilmek için şu adımları izlemeniz gerekir:

  • Makalenizin içeriği mutlaka sade ve yalın bir anlatıma sahip olmalıdır.
  • Yazının tamamı okunabilir, anlaşılabilir ve en az 300 kelime olmalıdır.
  • Makale başlığı en az 2 en fazla ise 7 kelimeden oluşmalıdır.
  • Yazılan konu ne ise o konunun doğru yanıtı net bir şekilde verilmelidir.
  • Gereksiz uzatma ve ekleme yapılmamalıdır.

SEO Uyumlu Makale Hakkında Yanlış Bilinenler

SEO uyumlu makale hakkında yanlış bilinen çok fazla konu var.

  • Anahtar kelimeleri 3/100 – 6/100 gibi çeşitli oranlarda kullanmak.
  • Anahtar kelimeleri bold yapmak.
  • Anahtar kelimeleri paragrafın başında kullanmak.

SEO uyumlu makale evet, belli başlı kurallara göre yazılır. Ancak bu kurallar çok eski ve güncel Google algoritmalarında yer almayan kurallardır. Artık Google, anahtar kelime yerine kullanıcıyı doyuracak doğru ve sade dili arıyor. Google, anahtar kelime yerleşimine kesinlikle bakmıyor, bakıyor olsa dahi bu size geçici bir fayda sağlayacaktır.

Siz kullanıcılarınıza ne kadar doğru ve hızlı bir şekilde bilgi aktarıyorsanız o kadar SEO uyumlu makale yazmış olursunuz. Ama dediğimiz gibi SEO uyumlu makale hazırlamak herkesin eğlenceli bir şekilde yapabileceği bir iş değildir.

Bu sebeple tüm bunları bir kenara bırakıp hemen sağ tarafta bulunan Mavi buton sayesinde bizimle iletişime geçebilir, SEO uyumlu makale satın al işlemlerine hemen başlayabilirsiniz.

Markanızın kurumsal kimliğini koruyabilmek, Google gibi önemli arama motorlarından müşteri ve okuyucu elde edebilmek için hemen İçerik Sepeti ile çalışmaya başlayabilirsiniz.